Korony i Mosty

CZYM JEST KORONA, A CZYM MOST?

Korony i mosty należą do stałych uzupełnień protetycznych. W przeciwieństwie do protez zębowych, nie można ich codziennie wyjmować – są one mocowane bezpośrednio do implantów lub osadzonych zębów.

KORONA

Korona jest uzupełnieniem pojedynczego, uszkodzonego zęba. Jej funkcją jest wzmocnienie go, ale również poprawa jego wyglądu – kształtu czy koloru. Można ją umieścić na implancie, gdzie będzie zastępować ząb. Korony można wykonać z różnorakich materiałów. W Medix używamy cyrkonu i ceramiki.

MOST

Most stosuje się, gdy brak jednego lub więcej zębów. Przestrzenie powstałe na skutek utraty zęba mają wpływ na pozostałe zęby, mogą spowodować np. ich rotację lub przesunięcie do wolnych przestrzeni. Pozostawienie wolnych przestrzeni samych sobie może również spowodować choroby dziąseł. Most mocuje się, przytwierdzając go do istniejących zębów lub do koron po przeciwległych stronach braku zębowego.

Wierzymy iż kreowanie każdej z koron to prawdziwy kunszt.

Korony i mosty tworzone w Medix są całkowicie biokompatybilne, co oznacza, że nie wywołują one alergii i nie mają żadnego negatywnego wpływu na organizm.

Dodatkowo doświadczenie naszych stomatologów sprawia, że uzupełnienia montowane są precyzyjnie, tak aby praca była szczelna i trwała na lata. Zależy nam na tym aby każdy frezowany przez nas element idealnie pasował do pojedynczego łącznika całej konstrukcji. Postrzegamy tworzenie uzupełnień jak na sztukę, w której niezmiennie chcemy się rozwijać i kształcić, specjalnie dla naszych Pacjentów.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ KORONY I MOSTY W MEDIX ?

1. CYFROWA PRECYZJA – praktycznie wszystkie prace wykonujemy w technologi CAD/CAM. Frezowanie prac daje nam perfekcyjną dokłądność i indywidualną dla każdego pacjenta biomimetykę.

2. BIOKOMPATYBILNOŚĆ – każdą pracę projektujemy indywidualnie dobierając najlepszy dla danego Pacjenta materiał, tak aby harmonijnie funkcjonował w obrębie uśmiechu.

3. MINIMALNA INWAZYJNOŚĆ – to podstawa naszej pracy. Natura jest najważniejsza, my subtelnie staramy się wspierać ją w jej naturalnych procesach.

4. KOMFORT – począwszy od wycisku cyfrowego po oddanie ostatecznej pracy, zalezy nam, aby nasi Pacjenci na każdym kroku czuli się dobrze ze swoim nowym uśmiechem.

5. PERFEKCJONIZM – w Klinice Medix z największą precyzją dbamy o detale. Wiele naszych prac wykonują technicy stomatologiczni, którzy są prawdziwymi artystami. Dokładne oddanie natury wymaga troski, umiejętności obserwacji natury i wielu lat doświadczenia.

6. BIOMIMETYKA – wszystkie nasze prace to inżynieria oparta na filozofii fukcjonowania natury. Funkcjonalność, piękno na lata – MEDIX

POZNAJ EKSPERTÓW PROTETYKI MEDIX