Korony i Mosty

CZYM JEST KORONA, A CZYM MOST?

Korony i mosty należą do stałych uzupełnień protetycznych. W przeciwieństwie do protez zębowych, nie można ich codziennie wyjmować – są one mocowane bezpośrednio do implantów lub osadzonych zębów.

KORONA

Korona jest uzupełnieniem pojedynczego, uszkodzonego zęba. Jej funkcją jest wzmocnienie go, ale również poprawa jego wyglądu – kształtu czy koloru. Można ją umieścić na implancie, gdzie będzie zastępować ząb. Korony można wykonać z różnorakich materiałów. W Medix używamy cyrkonu i ceramiki.

MOST

Most stosuje się, gdy brak jednego lub więcej zębów. Przestrzenie powstałe na skutek utraty zęba mają wpływ na pozostałe zęby, mogą spowodować np. ich rotację lub przesunięcie do wolnych przestrzeni. Pozostawienie wolnych przestrzeni samych sobie może również spowodować choroby dziąseł. Most mocuje się, przytwierdzając go do istniejących zębów lub do koron po przeciwległych stronach braku zębowego.

Wierzymy iż kreowanie każdej z koron to prawdziwy kunszt.

Korony i mosty tworzone w Medix są całkowicie biokompatybilne, co oznacza, że nie wywołują one alergii i nie mają żadnego negatywnego wpływu na organizm.

Dodatkowo doświadczenie naszych stomatologów sprawia, że uzupełnienia montowane są precyzyjnie, tak aby praca była szczelna i trwała na lata. Zależy nam na tym aby każdy frezowany przez nas element idealnie pasował do pojedynczego łącznika całej konstrukcji. Postrzegamy tworzenie uzupełnień jak na sztukę, w której niezmiennie chcemy się rozwijać i kształcić, specjalnie dla naszych Pacjentów.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ KORONY I MOSTY W MEDIX ?

1. CYFROWA PRECYZJA – praktycznie wszystkie prace wykonujemy w technologi CAD/CAM. Frezowanie prac daje nam perfekcyjną dokłądność i indywidualną dla każdego pacjenta biomimetykę.

2. BIOKOMPATYBILNOŚĆ – każdą pracę projektujemy indywidualnie dobierając najlepszy dla danego Pacjenta materiał, tak aby harmonijnie funkcjonował w obrębie uśmiechu.

3. MINIMALNA INWAZYJNOŚĆ – to podstawa naszej pracy. Natura jest najważniejsza, my subtelnie staramy się wspierać ją w jej naturalnych procesach.

4. KOMFORT – począwszy od wycisku cyfrowego po oddanie ostatecznej pracy, zalezy nam, aby nasi Pacjenci na każdym kroku czuli się dobrze ze swoim nowym uśmiechem.

5. PERFEKCJONIZM – w Klinice Medix z największą precyzją dbamy o detale. Wiele naszych prac wykonują technicy stomatologiczni, którzy są prawdziwymi artystami. Dokładne oddanie natury wymaga troski, umiejętności obserwacji natury i wielu lat doświadczenia.

6. BIOMIMETYKA – wszystkie nasze prace to inżynieria oparta na filozofii fukcjonowania natury. Funkcjonalność, piękno na lata – MEDIX

POZNAJ EKSPERTA PROTETYKI MEDIX

dr n. med.

EWA DURAJ

WŁAŚCICIEL MEDIX

Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w 2005 roku na Akademii Medycznej w Białymstoku, a już w 2007 roku mogła pochwalić się specjalizacją z chirurgii stomatologicznej.

Doktor Ewa Duraj wiedzę zdobywała na całym świecie, czerpiąc od największych autorytetów światowej stomatologii. Przez lata uczestniczyła w niezliczonej ilości kongresów, sympozjów, kursów i warsztatów w kraju i na świecie.

Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, działającej w strukturach Międzynarodowej Federacji IFED oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego działającego w ramach European Federation of Periodontology (EFP). Od 1994 roku prowadzi prywatną praktykę oraz pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Poza wszelkimi osiągnięciami i sukcesami zawodowymi – przede wszystkim, Doktor Ewa jest ciepłą, serdeczną i miłą osobą.

Swoim bardzo starannym podejściem do leczenia oraz troską zaskarbiła sobie ogromną sympatię pacjentów i – jak sama mówi – to właśnie jest jej największy sukces oraz zobowiązanie.

Zapisz się na konsultację

Wystarczy wypełnić i wysłać poniższy formularz, aby zapisać się na konsultację z ekspertem Medix. Pierwsza, wizyta do niczego Cię nie zobowiązuje, a jest świetnym sposobem na zweryfikowanie swoich potrzeb. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby umówić dogodny termin wizyty.

Zapisz się już dziś