Implanty

CZYM SĄ IMPLANTY?

Implant to kilkumilimetrowy, stożkowy element wykonany z bio-przyswajalnego tytanu, pełniący funkcję korzenia zęba.

Jest on umieszczony w miejscu ubytku zębowego, który po pewnym czasie ulega integracji z tkanką kostną (osteointegracji) i umieszczeniu na nim dopasowanego elementu protetycznego, czyli korony. Taki duet uzupełniony o łącznik sprawdza się idealnie i naśladuje nie tylko wygląd, ale także sposób funkcjonowania naturalnego zęba.

Implantologia to najbardziej biokompatybilne rozwiązanie w przypadku utraty zębów. Pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu niezależnie od ilości ubytków. Implanty mogą być z powodzeniem zastosowane u znacznej większości zdrowych, dorosłych pacjentów.

IMPLANT Z POWODZENIEM MOŻE STANOWIĆ:

 • filar uzupełnienia pojedynczego ubytku w uzębieniu w postaci korony, niezależnie od jego występowania,
 • podparcie mostu,
 • podparcie oraz stabilizację dla protezy zębowej ruchomej.
100%

zaangażowania

100%

serca

100%

wiedzy

CO WARTO WIEDZIEĆ O IMPLANTACH

Zabieg w znieczuleniu

 • Implant jest wszczepiany przeważnie w znieczuleniu miejscowym, więc sam przebieg zabiegu w naszej klinice jest praktycznie bezbolesny. Drobne poczucie dyskomfortu  u niektórych osób może pojawić się nieco później. Jednak można je zniwelować ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi. Zawsze dbamy ze swojej strony, aby nasi Pacjenci w razie dyskomfortu mieli do dyspozycji odpowiednie leki.
 • Implantologia w klinice MEDIX funkcjonuje od wielu lat, nasze doświadczenie potwierdza, iż jest to zabieg rutynowy. Implanty w samym procesie użytkowania, doskonale pełnią swoją rolę w niczym nie ustępując zębom stałym.
 • Implant to najmniej inwazyjne rozwiązanie w przypadku utraty zęba. Dzięki implantom nie trzeba szlifować sąsiednich zębów aby na nich przytwierdzić most. Szlifowanie sąsiednich zębów osłabia je, jednoczesnie sam brak w uzębieniu pozostaje. Jest to rozwiązanie połowiczne. Z czasem niestety w miejscu utraconego zęba następuje zanik kości. Stąd zdecydowanie rekomendujemy rozwiązania oparte na implantach.

  • Samo leczenie z zastosowaniem implantu jest procesem kilkuetapowym i wymaga nieco cierpliwości. Chociaż samo umieszczenie go trwa zazwyczaj kilkanaście minut, to proces wgajania się implantu i pełna osteointegracja trwa:
   • w szczęce górnej 5-6 miesięcy,
   • w żuchwie około 3-4 miesięcy.

  Łącznik Atlantis

  • Elementem łączącym sam implant z koroną jest ŁĄCZNIK. To ważny element spajający całość. Rekomendujemy stosowanie łączników indywidualnych ATLANTIS.

  Każdy łącznik ATLANTIS  jest projektowany indywidualnie w oparciu o technologię CAD dla każdego pacjenta. Projekt łącznika tworzy się na podstawie ostatecznego kształtu zęba. Zapewnia to ostatecznej pracy najwyższą funkcjonalność i estetykę.

  IMPLANTOLOGIA W KLINICE MEDIX TO FORMA SZTUKI

  W naszej klinice implantologia odgrywa bardzo ważną rolę. Doktor Ewa Duraj może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Łącząc swoją wiedzę z wielu dziedzin stomatologii takich jak chirurgia, periodontologia oraz protetyka Doktor Ewa planuje zabiegi ze szczególną troską o funkcjonalność i estetykę uzupełnień opartych na implantach.

  Wielu Pacjentów dzięki naszej pracy odzyskało ponownie pełny uśmiech. Dla nas to najlepsza rekomendacja.

  POZNAJ EKSPERTA IMPLANTOLOGII MEDIX

  dr n. med.

  EWA DURAJ

  WŁAŚCICIEL MEDIX

  Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w 2005 roku na Akademii Medycznej w Białymstoku, a już w 2007 roku mogła pochwalić się specjalizacją z chirurgii stomatologicznej.

  Doktor Ewa Duraj wiedzę zdobywała na całym świecie, czerpiąc od największych autorytetów światowej stomatologii. Przez lata uczestniczyła w niezliczonej ilości kongresów, sympozjów, kursów i warsztatów w kraju i na świecie.

  Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, działającej w strukturach Międzynarodowej Federacji IFED oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego działającego w ramach European Federation of Periodontology (EFP). Od 1994 roku prowadzi prywatną praktykę oraz pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Poza wszelkimi osiągnięciami i sukcesami zawodowymi – przede wszystkim, Doktor Ewa jest ciepłą, serdeczną i miłą osobą.

  Swoim bardzo starannym podejściem do leczenia oraz troską zaskarbiła sobie ogromną sympatię pacjentów i – jak sama mówi – to właśnie jest jej największy sukces oraz zobowiązanie.

  NOWOCZESNA IMPLANTOLOGIA MEDIX

  Implantologia Medix

  Implantologia,  wspierana technologią CAD/CAM i cyfrowe projektowanie uśmiechu stosowana w naszej klinice w Białymstoku, daje wręcz olśniewające efekty. Często nasi pacjenci po zakończeniu uśmiechają się na sam widok swojego nowego uśmiechu. Cyfrowe projektowanie uśmiechu daje nam pełną przewidywalność efektów zarówno w kwestii estetycznej jak i funkcjonalnej. Zaś perfekcyjna dokładność prac protetycznych oparta o technologię CAD/CAM daje precyzję praktycznie nieosiągalną w przypadku wykonywania prac klasycznymi metodami.

  W naszej klinice detale mają ogromne znaczenie. Na każdym etapie leczenia nasi Pacjenci mogą być pewni, że otrzymają to, co najlepsze w światowej stomatologii.

  Implanty pozwalają na:

  • poprawę estetyki twarzy – one same nie są widoczne, a umieszczona na nich korona, wykonana z najwyższą starannością nie odbiega wyglądem od naturalnych zębów,
  • aspekt psychologiczny – większość osób nie posiadających pełnego uśmiechu, lub kiedy uśmiech ten nie jest ładny, ma świadomość tego faktu. Często jest to wewnętrzny, wręcz podświadomy bloker w relacjach, w poczuciu własnej wartości. Implantologia przychodzi tutaj z pomocą i jest naszym sprzymierzeńcem w afirmacji uśmiechu i radości,
  • niwelowanie problemów gastrycznych – obecność pełnego uzębienia gwarantuje odpowiednie rozdrobnienie i dobre trawienie spożywanych pokarmów,
  • poprawę jakości wymowy – stabilne uzupełnienie braków w uzębieniu pozwala na swobodną wyraźną mowę, pozbawioną wad pojawiających się w momencie, gdy one występują,
  • poprawę ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej – mobilizują do dbałości o zęby i dziąsła, częstszego odwiedzania stomatologa i szybkiej reakcji na ewentualny problem, nie wymagają ingerencji w zęby sąsiednie.

  ESTETYKA

  KOMFORT

  TRWAŁOŚĆ

  Zalety implantów:

  • implanty są niezwykle wytrzymałe,
  • implanty są bardzo dobrze tolerowane przez większość pacjentów,
  • implanty nie powodują reakcji alergicznych,
  • implanty gwarantują wygodę i komfort użytkowania niezależnie od sytuacji.

  Zastosowanie jednego implantu do utrzymania nawet kilku koron (zależnie od indywidualnych predyspozycji pacjenta – gęstości kości w miejscu implantacji), co znacznie przyspiesza moment odzyskania pięknego uśmiechu i zmniejsza koszty leczenia.

  Warto podkreślić, że całkowity koszt leczenia implantami w naszym białostockim gabinecie jest znacznie niższy niż w przypadku innych metod.

  Zdecyduj się na leczenie za pomocą implantu już dziś, a wkrótce odzyskasz nie tylko piękny uśmiech!

  PRACUJEMY Z NAJLEPSZYM
  SYSTEMEM INPLANTOLOGICZNYM NA ŚWIECIE

  ASTRA TECH SYSTEM IMPANTOLOGICZNY™
  to funkcjonalność, piękno i biologia w idealnej harmonii.

  JAK NATURALNE ZĘBY

  Implanty dentystyczne są idealnym rozwiązaniem dla większości osób z pojedynczymi lub kilkoma ubytkami w uzębieniu.

  Zastąpienie jednego zęba

  • Długoterminowa funkcjonalność i estetyka zapewniana przez implanty jest wysoce pożądana w wypadku utraty zęba.
  • Przy implantach dentystycznych nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów w celu stworzenia filarów dla mostu.

  Zastąpienie kilku zębów. Najczęstszy wybór to:

  • Oddzielne korony wsparte na kilku implantach.
  • Most zamocowany na dwóch lub kilku implantach.

  Obie opcje eliminują potrzebę szlifowania zdrowych sąsiednich zębów w celu utrzymania mostu.

  Zastąpienie wszystkich zębów. W tym przypadku najczęściej sugerujemy:

  • Stały, pełny most przytwierdzony do kilku implantów,
  • Wyjmowana proteza, która pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, montowana na dwóch lub kilku implantach.

  Wszystkie rozwiązania zapewniają, że nowe zęby pozostają bezpiecznie na swoim miejscu.

  Poznaj nasze implanty

  Obejrzyj film,
  aby poznać implanty.

  99%

  Ogólny wskaźnik
  utrzymania implantów

  GWARANCJA JAKOŚCI

  Najwyższe standardy

  Obecnie system implantologiczny Astra Tech jest jednym z najlepiej udokumentowanych dentystycznych systemów implantologicznych na świecie. Produkty wchodzące w skład systemu implantologicznego Astra Tech spełniają najwyższe standardy funkcjonalne.

  Gwarancja systemu implantologicznego Astra Tech wystawiana jest dożywotnio dla komponentów do pracy klinicznej, które wchodzą w skład systemu implantologicznego Astra Tech, z wyłączeniem produktów wykonanych z tlenku cyrkonu.

  Zapisz się na konsultację

  Formularz kontaktowy

  Wystarczy wypełnić i wysłać poniższy formularz, aby zapisać się na konsultację z ekspertem Medix. Jest  to świetny sposób na zweryfikowanie swoich potrzeb. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby umówić dogodny termin wizyty. Koszt konsultacji to 100 zł.

  Zapisz się już dziś