Medycyna Estetyczna

Dlaczego warto wybrać Medycynę Estetyczną MEDIX?

Medycyna Estertyczna

Medycyna Estetyczna jest ściśle związana ze stomatologią, ponieważ wszystkie zabiegi wykonywane są w podobnym polu zabiegowym. Ważne jest aby wykonywane były przez osoby z odpowiednią wiedzą i medycznym doświadczeniem. Daje to pewność efektów, zapewnia komfort oraz co najważniejsze – bezpieczeństwo.

ZAPLECZE
MEDYCZNE

POD OKIEM
LEKARZY

WIEDZA
I DOŚWIADCZENIE

TYLKO
NAJLEPSZE
PREPARATY

TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa typu A wykorzystywana jest w medycynie estetycznej od wielu lat i są to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej na świecie.

Toksyna botulinowa stosowana jest jako preparat wygładzający zmarszczki i w leczeniu nadmiernej potliwości. Zmarszczki mogą wynikać z wielu przyczyn. Obok naturalnych procesów starzenia się skóry, rolę odgrywają także cechy indywidualne, styl życia (palenie) oraz czynniki zewnętrzne (np.: słońce). Istotnym czynnikiem jest też nadreaktywność drobnych mięśni mimicznych twarzy, które często napinamy – np.: przy uśmiechu, czy marszczeniu czoła.

Toksyna botulinowa jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym, egzotoksyną wytwarzaną przez bakterie Clostriudum botulinum.

Mechanizm jej działania polega na zahamowaniu wydzielanie neurotransmitera z zakończeń nerwowych- acetylocholiny w obrębie połączeń nerwowo-mięśniowych. Efektem tego jest rozkurcz, rozluźnienie mięśni i ich relaksacja. Toksyna hamuje również wydzielanie gruczołów potowych, a także zmniejsza dolegliwości bólowe związane z napięciem mięśniowym. Leczniczo stosowane są niewielkie dawki – 5-50 jednostek na zabieg.

Małe dawki i sposób podania, sprawiają, że działanie ogranicza się jedynie do miejsca podania. Okno terapeutyczne toksyny botulinowej jest bardzo szerokie. Nie istnieje ryzyko wystąpienia toksyczności toksyny botulinowej, gdyż dawki toksyczne dla człowieka wynoszą powyżej 2500 jednostek (50 ampułek Botoxu®) Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej jest szeroko używana w celu zminimalizowania efektów starzenia się skóry.

Wstrzyknięcie niewielkiej dawki preparatu powoduje blokowanie płytki nerwowo-mięśniowej, mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczki ulegają rozluźnieniu, a skóra wygładzeniu. Inne funkcje nerwowe tj.: wrażliwość na dotyk pozostają niezmienione.

Toksynę botulinową wykorzystuje się do likwidacji np.: zmarszczek między brwiami („lwia zmarszczka”), poprzecznych czoła, czy wokół oczu („kurze łapki”).

Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Preparat wprowadza się bezpośrednio do tkanki mięśniowej w kilka punktów. Czas trwania zabiegu wynosi około 15 min. Zmarszczki okolicy zabiegowej ulegają korekcji stopniowo. Pierwsze efekty widoczne są po 24-48 godzinach od zabiegu. Pełen efekt działania widoczny jest po 3-14 dniach. Efekt utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Ustępuje również stopniowo. Botulina jest równie skuteczna u mężczyzn, jak i kobiet. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej można powtarzać co 3-8 miesięcy (średnio co 6 miesięcy), jednak nie częściej niż co 3 miesiące. Twarz wygląda młodziej już po pierwszym zabiegu i jest wyraźnie bardziej wypoczęta. Zmarszczki często ulegają wypłyceniu. Jest to dodatkowe działanie toksyny botulinowej polegający na tym, że gdy przez okres działania preparatu nie wykonujemy ruchów marszczący czoło, czy odpowiedzialnych za powstawanie „kurzych łapek”, a skóra odpoczywa i ulega regeneracji.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest klarowną, lepką cieczą i ważnym składnikiem skóry, kości i tkanki łącznej. Najważniejszą właściwością kwasu hialuronowego jest jego duża zdolność wiązania wody. Dzięki temu skóra jest nawilżona i elastyczna. Z biegiem czasu ilość kwasu hialuronowego w skórze spada, przez co traci ona swoją elastyczność i sprężystość. Wówczas pojawiają się zmarszczki.

Zastosowanie:

 • leczenie zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu
 • leczenie zaników objętości na twarzy
 • modelowanie twarzy
 • leczenie wiotkości skóry i nawilżenie dłoni

Ze względu na unikatową właściwość wiązania znacznej ilości cząsteczek kwas hialuronowy jest wykorzystywany w kosmetykach jako jeden z najbardziej wartościowych składników nawilżających. Stosowany jest również w zabiegach odmładzających.

Ujędrnia i nawilża skórę, wypełnia bruzdy wokół ust lub zmarszczki. Używany jest do modelowania zmieniających się z wiekiem rysów twarzy, np.: kształt policzków czy kontur ust.

Do zabiegów wykorzystywany jest wysokiej jakości syntetyczny, stabilizowany kwas hialuronowy, który jest prawie identyczny z naturalnym. Dlatego też jego aplikacja nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. Produkt nie jest alergenny, jest obojętny dla organizmu.

Kwas hialuronowy podawany jest w zastrzykach podskórnych lub śródskórnych. Przede zabiegiem skórę można znieczulić powierzchniowo stosując odpowiednią maść. Preparat wprowadzany jest cienką igłą w linię zmarszczki powodując wypełnienie skóry w danym obszarze. Efekty widoczne są od razu.

W zależności od wielkości i głębokości zmarszczki lekarz dobiera odpowiedni rodzaj materiału: małe cząstki stosuje się do cienkich i płytkich zmarszczek, większe cząsteczki- do głębokich bruzd. Zabieg może być wykonany u kobiet i mężczyzn w każdym wieku, jednak optymalny wiek do wykonywania zabiegu to 25-55 lat. U osób starszych, z powodu różnych czynników, efekty zabiegu utrzymują się nieco krócej.

Zabiegi z zastosowanie kwasu hialuronowego są bardzo skuteczne i szybko dają efekty.

Działanie utrzymuje się do 12 miesięcy w zależności od zastosowanego preparatu. Po tym okresie zabieg można powtórzyć. Kwas hialuronowy ulega stopniowo rozkładowi do wody i dwutlenku węgla, które całkowicie się wchłaniają. Czas działania preparatu zależy od szeregu czynników, np.: stopnia i rodzaju stabilizacji, techniki podania, indywidualnej dla każdego pacjenta aktywności hialuronidazy (enzymu rozkładającego kwas hialuronowy występującego u każdego człowieka) oraz stylu życia (wysoka temperatura przyspiesza rozkład kwasu

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Proces starzenia się skóry polega na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie funkcji adaptacji. Bardzo duży wpływ na starzenie się skóry mają również czynniki zewnętrzne takie jak:

 • promieniowanie UV
 • niezdrowy tryb życia
 • palenie tytoniu
 • niewłaściwa pielęgnacja

W pogoni za pięknem i młodym wyglądem sięgamy bardzo często po wszelakie rozwiązania mające na celu poprawienie kondycji skóry i utrzymanie jej w idealnym stanie.

Innowacyjna terapia przy użyciu osocza bogatopłytkowego dedykowana jest dla osób szukających naturalnych rozwiązań, a także dla pacjentów ze skłonnościami do alergii na różne substancje podawane w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Została ona uznana za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów powodujących efekt odmładzania, ponieważ wykonywana jest z udziałem immunologicznie obojętnych materiałów – tkanek Pacjenta.

Osocze bogatoptytkowe PRP (Platelet Rich Plasma) jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi, która została pobrana z żyły pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

W skład osocza bogatoptytkowego wchodzą między innymi- jony sodu, potasu, magnezu, wapnia oraz fosforany i chlorki, natomiast główną rolę odgrywają czynniki wzrostu:

 • EGF – Epidermal Growth Factor- czynnik wzrostu naskórka- powoduje proliferację, różnicowanie i wydłuża życie komórek naskórka
 • VEGF – Vascular Endothelial Growth Factor- czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego- stymuluje mitozę komorek śróbłonka oraz zwiększa przepuszczalność naczyń włosowatych
 • PDGF – Platelet Derivet Growth Factor- płytkopochodny czynnik wzrostu- reguluje różnicowanie i podziały komórki oraz stymuluje angiogenezę
 • TGF – Transforming Growth Factor- transformujący czynnik wzrostu- kontroluje tempo i różnicowanie komórek, ma działanie przeciwzapalne

ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM NICI

Nici Mono to:

 • Skuteczna terapia okolic oczu, czoła, opadających brwi, pomarszczonych policzków, dolnej powieki, „zmarszczek palacza”, korekta owalu twarzy
 • Natychmiastowy efekt widoczny zaraz po zabiegu
 • Likwidacja zmarszczek i worków pod oczami
 • Wygoda i skuteczność stosowania dla lekarza i pacjenta

Efekt działania nici Mono to:

 • Neokolageneza ( tworzenie nowego kolagenu w miejscu zastosowania nici)
 • Neowaskularyzacja (tworzenie nowych naczyń krwionośnych na bazie już istniejących )
 • Lipoza proces rozpadu trójglicerydów, którego efektem jest redukcja tkanki tłuszczowej
 • Stymulacja skóry i procesów regeneracyjnych
 • Inicjowanie procesów tworzenia nowego kolagenu
 • Inicjowanie procesów uwalniania czynników wzrostu i cytokin
 • Tworzenie nowych komórek w miejscu zastosowania nici
 • Redukcja skutków ubocznych w postaci krwawienia czy obrzęku

MEDYCYNA ESTETYCZNA MEDIX – PEWNOŚĆ EFEKTÓW

Ze stomatologii zaczerpnęliśmy troskę o detale i piękno.

Medycyna Estetyczna w MEDIX  to naturalne przedłużenie tej pasji.

Niezmiernie ważna jest medyczna wiedza w przy zabiegach Medycyny Estetycznej. Cieszące się złą sławą niepowodzenia w tym zakresie spowodowane są faktem, iż często zabiegi wykonywane są przez osoby nie posiadającej lekarskiej wiedzy. W naszym mniemaniu znajomość anatomii głowy, a szczególnie twarzy, jest absolutnym wymogiem dla zapewienia pacjentom bezpieczeństwa oraz pięknych długotrwałych efektów.

Wiedza to gwarant bezpieczeństwa. W klinice MEDIX zabiegi wykonują tylko i wyłącznie doświadczeni secjaliści.