Wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW PREVDENT CRWR

System do wybielania zębów i naprawy szkliwa PrevDent CrWR jest stosowany w naszym gabinecie stomatologicznym. Polega on na zastosowaniu aktywnej substancji wybielającej:  6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) połączonej z nano-hydroksyapatytem. Całość tworzy doskonały system wybielający zęby.

Od 7 do 8 odcieni bielsze zęby w około 3 godziny – przy użyciu lampy lub bez.

Ten nowoczesny i innowacyjny system wybielania zębów jest w pełni zgodnym z wymogami UE. Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających zęby dostępnych w gabinetach  stomatologicznych  i polega na zastosowaniu nano-hydroksyapatytu.

Szeroko zakrojone badania i literatura wskazują, że nano-hydroksyapatyt mineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze.

System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel, a pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

NA PROCEDURĘ PREVDENT SKŁADAJĄ SIĘ TRZY ETAPY

Wybielanie zębów poprzez
usuwanie z nich plam
Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego  tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy. Dzięki temu zęby są idealnie wybielone a sam zabieg przeprowadzany w moim gabinecie stomatologicznym Medix z Białegostoku jest w pełni bezpieczny.
Wybielanie
W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, która dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie. Dzięki tak wykonanemu zabiegowi, pacjenci wychodzący z mojego gabinetu stomatologicznego Medix znajdującego się w Białymstoku, mają nie tylko zęby w pełni wybielone, ale także są one zdrowsze i bardziej odporne na wszelkiego rodzaju czynniki.
Naprawa szkliwa
Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnię zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez nadwrażliwości. Jest to etap końcowy a przy tym niezwykle ważny przy kompleksowym wybielaniu zębów.

PASTA PREVDENT – ZASTOSOWANIE PRZY WYBIELANIU I MINERALIZACJI SZKLIWA

Pasta Prevdent to idealny produkt, który kompleksowo zajmuje się wybielaniem zębów. Jest on w pełni polecany przez nasz gabinet stomatologiczny Medix w Białymstoku. Prevdent to pasta która przede wszystkim:
  • jest opatentowaną pastą zawierającą unikalne połączenie nano-hydroksyapatytu i ksylitolu

  • ma w 100 % naturalne i bezpieczne działanie

  • pomaga naprawić uszkodzone szkliwo

  • eliminuje bolesną nadwrażliwość zębów

  • naturalnie wybiela zęby przywracając właściwe wartości szkliwa

  • nadaje połysk wybielonym zębom

  • zapobiega przebarwieniu zębów przez uszczelnienie ich powierzchni

  • zawiera ksylitol dla dodatkowej ochrony wybielanych zębów

Cząsteczki nano zawarte w paście są dokładnie takie same jak naturalny składnik szkliwa i zębiny. Jest to główny  powód, dlaczego pasta Prevdent  powoduje dokładne wypełnienie ubytków hydroksyapatytu w zębie i szczelnie wypełnia kanaliki  zębinowe. Szkliwo zostaje odbudowane, nadwrażliwość zanika, powierzchnia wybielanego nią zęba staje się znów gładka, a uśmiech jaśniejszy.
Zawarty w paście ksylitol sprzyja likwidacji płytki nazębnej. Jego zastosowanie sprawia, że bakteria Streptococcus mutans – główny czynnik etiologiczny powstawania próchnicy – nie jest w stanie strawić zęba i czyni go bardziej bezpiecznym.

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

Wybielanie nakładkowe to jedna z najbardziej popularnych metod w Polsce, ze względu na to, że jest ona bezpieczna i wygodna.

Dobre przygotowania to klucz do sukcesu, więc jeszcze przed rozpoczęciem kuracji, badamy stan uzębienia i przyzębia Pacjenta oraz zabezpieczamy ubytki i usuwamy kamień nazębny oraz pobieramy wycisk.

Przy kolejnej wizycie, na naszego Pacjenta oczekują już specjalnie przygotowane nakładki oraz wybielający żel. Stosując kurację należy wypełnić szyny żelem i założyć je w nocy. Takie rozwiązanie sprawia, że wybielanie nie przeszkadza w codziennych czynnościach. Pełne wybielanie trwa od 10 do 14 dni. Ważnym elementem, który ma wpływ na skuteczność kuracji to przestrzeganie białej diety, która polega głównie na spożywaniu produktów o białej lub jasnej barwie, a unikaniu tych barwiących, takich jak buraki czy wino.

Wybielanie nakładkowe w Medix to inwestycja w wygląd i kolejny powód do uśmiechu i radości.