Profilaktyka

Lakierowanie

Jest to zabieg fluoryzacji zabezpieczający powleczone powierzchnie zębów.

Wskazania: wysokie ryzyko próchnicy u dzieci, złe nawyki dietetyczne u dorosłych, noszenie aparatów ortodontycznych, obnażone szyjki zębów, plamy próchnicowe (próchnica początkowa), nadwrażliwość odsłoniętych szyjek zębowych, powierzchnie zębów pokrytych klamrą protezy

Piaskowanie

Piaskowanie zębów to proces polegający na usuwaniu kamienia nazębnego znajdującego się na zębach – ich powierzchni i okolicach. W naszej klinice stosujemy bezpieczny system piaskowania marki EMS, dzięki czemu czyszczenie przebiega z użyciem proszku uderzającego wraz z wodą pod ciśnieniem w osadzający się kamień.

Usuwanie kamienia nazębnego

Kamień nazębny usuwany jest poprzez wibrację ultradźwiękowej końcówki, dodatkowo chłodzonej wodą, przez co zabieg jest dobrze znoszony przez pacjenta i prawie bezbolesny. Taki zabieg nie powoduje uszkodzenia szkliwa nazębnego.

Wskazania: Zalegające złogi kamienia powodujące stany zapalne dziąseł, próchnicę i nieświeży oddech, przy schorzeniach paradontozy

NASZ EKSPERT RADZI:

Podstawą profilaktyki jest codzienna higiena. SZCZOTKOWANIE ZĘBÓW i używanie nitki dentystycznej pomagają usunąć gromadzącą się płytkę nazębną i zapobiegają powstawaniu ubytków.

JAK PRAWIDŁOWO MYĆ ZĘBY?

Zęby myjemy przez 3 do 5 minut.

Tylko wtedy działanie fluoru będzie skuteczne.
Przed snem zaleca się aby zęby myć dłużej i dokładniej niż rano. Doskonałym uzupełnieniem szczoteczki do zębów i nici dentystycznej jest płyn do płukania jamy ustnej zawierający fluor.

Obejrzyj film, by dowiedzieć się, jak prawidłowo myć zęby.

POZNAJ EKSPERTÓW PROFILAKTYKI MEDIX

PROFILAKTYKA DOPASOWANA DO TWOJEGO UŚMIECHU

W trakcie wizyty specjaliści Medix pomogą Ci indywidualnie dobrać artykuły higieniczne, które będą dopasowane wprost dla Twojego uśmiechu. Począwszy od doboru profesjonalnej szczoteczki do zębów, poprzez odpowiednią nić dentystyczną, pastę do zębów, skończywszy na płynie do płukania ust.

mgr Ewa Kulesza

Higienistka Stomatologiczna

REMINERALIZACJA SZKLIWA

Remineralizacja to zabieg, który ma na celu przede wszystkim wzmocnić szkliwo zębów. W gabinecie stomatologicznym Medix dostosowuje się konkretną metodę pod potrzeby i wymogi danego Pacjenta. Obecnie stosujemy zabiegi:

  • piaskowania zębów – specjalnymi preparatami, których działanie jest niezwykle skuteczne. Proces remineralizacji jest niezwykle szybki, a efekt niemalże natychmiastowy,
  • fluoryzacji – która ma na celu uzupełnić w szkliwie fluor, wzmocnić je a także wypełnić ewentualne luki,
  • leczenia objawowego – stosowanego, gdy u Pacjentów stwierdzone są ubytki w samym szkliwie. Wówczas można je wypełnić specjalnymi plombami, które doskonale uzupełniają daną powierzchnię.

WARTO PAMIĘTAĆ, ŻE EROZJA SZKLIWA MOŻE SPOWODOWAĆ

NADWRAŻLIWOŚĆ
ZĘBÓW I DZIĄSEŁ

UKRUSZENIE ZĘBA

PĘKNIĘCIA

POŻÓŁKŁOŚĆ

PREPARATY REMINERALIZUJĄCE SZKLIWO

Profilaktyka związana z mineralizacją szkliwa

Powinna opierać się także o stałe i kompleksowe dbanie o tę część zęba. W tym celu należy skorzystać z wcześniej dobranego preparatu. Może być nim:

  • specjalna remineralizująca pasta,
  • preparat wzmacniający,
  • płyn remineralizujący.

Oczywiście każdy z tych środków powinien być używany cyklicznie. W moim gabinecie stomatologicznym ‘Medix’, po wcześniejszym zbadaniu poziomu szkliwa, uzyskają Państwo dokładną informację, jakiego i w jaki sposób używać konkretnego preparatu.

Remineralizacja szkliwa zapobiega przede wszystkim licznym chorobom zębów i dziąseł. W połączeniu z odpowiednią profilaktyką, można za pomocą tego prostego zabiegu zapewnić sobie zdrowe i mocne zęby.