Chirurgia stomatologiczna

SUBTELNOŚĆ CHIRURGII

Unikalna wartość Medix

CHIRURGIA BRZMI GROŹNIE – NIE W KLINICE MEDIX

ATRAUMATYCZNA FILOZOFIA CHIRURGII – wiemy, że u części pacjentów słowo chirurgia może wywoływać lęk i obawy, dlatego do chirurgii podchodzimy ze szczególną troską i sercem.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne odbywają się w znieczuleniu, tak aby nasi pacjenci mieli poczucie komfortu. Ze swojej strony jako zespół dokładamy wszelkich starań, aby leczenie było minimalnie inwazyjne z troską o biologiczne funkcje tkanek i kości. Planując zabiegi, patrzymy daleko w przyszłość uśmiechu naszych Pacjentów, dlatego starannie i troskliwie podchodzimy do zabiegów.

ODCZAROWUJEMY MIT O CHIRURGII – PRZEKONAJ SIĘ SAM, ODWIEDŹ NASZ GABINET

MIKROCHIRURGIA

Odzyskaj naturalnie piękny uśmiech!

Mikrochirurgia plastyczna to kanwa praktykowanej przez nas chirurgii. Ideą mikrochirurgii jest precyzja i dokładność. Praca w lupach oraz pod mikroskopem daje nam wielokrotne powiększenie obszaru na którym pracujemy. Dzieki temu pracujemy jeszcze dokładniej i delikatniej.

Mikrochirurgia dziąsła może skorygować m.in. nieregularną linię dziąseł, odsłonięte szyjki zębów, zbyt długie lub zbyt krótkie korony czy ubytek kości po usuniętym zębie. Efekty jakie daje to leczenie są zaskakujące.

Chirurgia w powiększeniu

pracujemy wykorzystując delikatne narzędzia, które nie traumatyzują tkanek. Oznacza to, że forma przeprowadzenia zabiegu jest możliwie najbardziej delikatna. Zabiegi takie jak resekcja wierzchołka korzenia z wypełnieniem wstecznym przy użyciu mikroskopu zabiegowego, są minimalnie inwazyjne i bardzo skuteczne.

W klinice MEDIX wykorzystanie mikroinstrumentów, narzędzi ultradźwiękowych i zaawansowanych materiałów biotechnologicznych wraz z mikrochirurgicznym podejściem do leczenia daje doskonałe efekty.

CHIRURGIA W MEDIX

Korzystamy z wszelkich dobrodziejstw najnowszej technologii tak, aby chirurgia w naszej klinice była prowadzona zgodnie z filozofią biomimetyki. Minimalna inwazyjność oraz atraumatyczne procedury pozwalają nam skrócić czas leczenia do absolutnego minimum. Dzięki temu nasi Pacjenci mają pełne poczucie komfortu i praktycznie zaraz po zabiegu mogą wrócić do swoich codziennych zajęć.

CHIRURGIA
W POWIĘKSZENIU

PRECYZYJNE
NARZĘDZIA

MIKROSKALPELE

PIEZOCHIRURGIA

ZAAWANSOWANE ZABIEGI CHIRURGICZNE

Nasza specjalność

Resekcja (jednokorzeniowa lub wielokorzeniowa)

jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z przewlekłymi zmianami okołowierzchołkowymi. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość wyleczenia zęba bez konieczności jego usunięcia.

Przy wszystkich zabiegach chirurgicznych korzystamy z zaawansowanych narzedzi piezochirurgicznych. Daje nam to dokładność pracy oraz delikatność wykonywanych procedur.

Zabieg dłutowania zęba (zazwyczaj zęba mądrości)

przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym i jeśli są wskazania – w osłonie antybiotykowej. Polega on na nacięciu błony śluzowej nad zatrzymanym lub częściowo zatrzymanym zębem, odwarstwieniu płata błony śluzowej. Następnie za pomocą specjalnych końcówek, usuwana jest pokrywająca ząb blaszka kostna. Po usunięciu zęba rana jest zszywana. Zabieg trwa zazwyczaj 20-60 minut. Szwy zdejmuje się po siedmiu dniach. Zabieg dłutowania zęba przeprowadza się, gdy zęby są bardzo zniszczone próchnicowo  bądź gdy ząb nie może się prawidłowo wyrznąć i przyjąć prawidłowego ustawienia w łuku zębowym.

Odbudowa wysokości wyrostka zębodołowego

jest to zabieg chirurgiczny polegający na odbudowie kości wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba lub gdy w miejscu planowanego implantu lub kilku implantów jest zbyt cienka warstwa kości. Do zabiegu odbudowy używa się substytutów kostnych, które mają na celu poprawę oraz odtworzenie pierwotnego kształtu kości, co jest niezbędne w dalszym leczeniu implantologicznym i protetycznym.

Podniesienie dna zatoki szczękowej tzw. Sinus lift

opracowano w celu zwiększenia pionowego wymiaru kości, w którą można wszczepić implant w bocznym odcinku szczęki. Aby uzupełnić niedobór tkanki kostnej, substytut kości – materiał wszczepowy umieszcza się między błoną śluzową zatoki i resztkowym wyrostkiem zębodołowym przed zabiegiem wszczepienia implantu. Obecnie podniesienie dna zatoki szczękowej jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w implantologii.

METODA OTWARTA

METODA OTWARTA  stosowana jest w przypadkach gdy do osadzenia implantu niezbędne jest podniesienie dna zatoki o 3mm do 10mm. Zabieg wiąże się dojściem do dna zatoki poprzez boczne okno i wypełnienie tego miejsca materiałem kościotwórczym. Zabieg jest wydłuża czas do właściwej implantacji o okres całkowitego wygojenia czyli od 6 do 9 miesięcy.

METODA ZAMKNIĘTA

METODA ZAMKNIĘTA w przypadku umiarkowanie korzystnych warunków dla podniesienia dna zatoki możliwe jest zastosowanie metody osteotomowej. Polega ona na podbiciu dna zatoki od strony otworów wywierconych w kości pod przyszłe implanty. W ten sposób można uzyskać ok. 3 -4 mm dodatkowego miejsca na wysokość planowanego implantu. Uzyskaną przestrzeń można wypełnić wprowadzając materiał kościotwórczy. Zaletą w porównaniu do metody otwartej jest mniejsza inwazyjność i ryzyko powikłań oraz możliwość szybszej integracji implantów.

POZNAJ EKSPERTA CHIRURGII MEDIX

dr n. med.

EWA DURAJ

WŁAŚCICIEL MEDIX

Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w 2005 roku na Akademii Medycznej w Białymstoku, a już w 2007 roku mogła pochwalić się specjalizacją z chirurgii stomatologicznej.

Doktor Ewa Duraj wiedzę zdobywała na całym świecie, czerpiąc od największych autorytetów światowej stomatologii. Przez lata uczestniczyła w niezliczonej ilości kongresów, sympozjów, kursów i warsztatów w kraju i na świecie.

Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, działającej w strukturach Międzynarodowej Federacji IFED oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego działającego w ramach European Federation of Periodontology (EFP). Od 1994 roku prowadzi prywatną praktykę oraz pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Poza wszelkimi osiągnięciami i sukcesami zawodowymi – przede wszystkim, Doktor Ewa jest ciepłą, serdeczną i miłą osobą.

Bardzo staranne podejście do leczenia doceniają jej pacjenci. Jak sama mówi – to właśnie jest jej największy sukces oraz zobowiązanie.

Zapisz się na konsultację

Wystarczy wypełnić i wysłać poniższy formularz, aby zapisać się na konsultację z ekspertem Medix. Pierwsza, wizyta do niczego Cię nie zobowiązuje, a jest świetnym sposobem na zweryfikowanie swoich potrzeb. Po wysłaniu formularza nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby umówić dogodny termin wizyty.

Zapisz się już dziś