Chirurgia stomatologiczna

SUBTELNOŚĆ CHIRURGII

Unikalna wartość Medix

CHIRURGIA BRZMI GROŹNIE – NIE W KLINICE MEDIX

ATRAUMATYCZNA FILOZOFIA CHIRURGII – wiemy, że u części pacjentów słowo chirurgia może wywoływać lęk i obawy, dlatego do chirurgii podchodzimy ze szczególną troską i sercem.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne odbywają się w znieczuleniu, tak aby nasi pacjenci mieli poczucie komfortu. Ze swojej strony jako zespół dokładamy wszelkich starań, aby leczenie było minimalnie inwazyjne z troską o biologiczne funkcje tkanek i kości. Planując zabiegi, patrzymy daleko w przyszłość uśmiechu naszych Pacjentów, dlatego starannie i troskliwie podchodzimy do zabiegów.

ODCZAROWUJEMY MIT O CHIRURGII – PRZEKONAJ SIĘ SAM, ODWIEDŹ NASZ GABINET

MIKROCHIRURGIA

Odzyskaj naturalnie piękny uśmiech!

Mikrochirurgia plastyczna to kanwa praktykowanej przez nas chirurgii. Ideą mikrochirurgii jest precyzja i dokładność. Praca w lupach oraz pod mikroskopem daje nam wielokrotne powiększenie obszaru na którym pracujemy. Dzieki temu pracujemy jeszcze dokładniej i delikatniej.

Mikrochirurgia dziąsła może skorygować m.in. nieregularną linię dziąseł, odsłonięte szyjki zębów, zbyt długie lub zbyt krótkie korony czy ubytek kości po usuniętym zębie. Efekty jakie daje to leczenie są zaskakujące.

Chirurgia w powiększeniu

pracujemy wykorzystując delikatne narzędzia, które nie traumatyzują tkanek. Oznacza to, że forma przeprowadzenia zabiegu jest możliwie najbardziej delikatna. Zabiegi takie jak resekcja wierzchołka korzenia z wypełnieniem wstecznym przy użyciu mikroskopu zabiegowego, są minimalnie inwazyjne i bardzo skuteczne.

W klinice MEDIX wykorzystanie mikroinstrumentów, narzędzi ultradźwiękowych i zaawansowanych materiałów biotechnologicznych wraz z mikrochirurgicznym podejściem do leczenia daje doskonałe efekty.

CHIRURGIA W MEDIX

Korzystamy z wszelkich dobrodziejstw najnowszej technologii tak, aby chirurgia w naszej klinice była prowadzona zgodnie z filozofią biomimetyki. Minimalna inwazyjność oraz atraumatyczne procedury pozwalają nam skrócić czas leczenia do absolutnego minimum. Dzięki temu nasi Pacjenci mają pełne poczucie komfortu i praktycznie zaraz po zabiegu mogą wrócić do swoich codziennych zajęć.

CHIRURGIA
W POWIĘKSZENIU

PRECYZYJNE
NARZĘDZIA

MIKROSKALPELE

PIEZOCHIRURGIA

ZAAWANSOWANE ZABIEGI CHIRURGICZNE

Nasza specjalność

Resekcja (jednokorzeniowa lub wielokorzeniowa)

jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z przewlekłymi zmianami okołowierzchołkowymi. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość wyleczenia zęba bez konieczności jego usunięcia.

Przy wszystkich zabiegach chirurgicznych korzystamy z zaawansowanych narzedzi piezochirurgicznych. Daje nam to dokładność pracy oraz delikatność wykonywanych procedur.

Zabieg dłutowania zęba (zazwyczaj zęba mądrości)

przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym i jeśli są wskazania – w osłonie antybiotykowej. Rozpoczyna się od nacięciu błony śluzowej ponad zatrzymanym lub częściowo zatrzymanym zębem oraz odseparowaoniu płata błony śluzowej. W kolejnym kroku używane są specjalne końcóweki, które ułatwiają usuwani pokrywających ząb blaszek kostnych. Po ekstrakcji zęba całe rozcięcie jest dokładnie, czyszczone, a następnie zszywana. Zabieg trwa zazwyczaj 20-60 minut. Szwy zdejmujemy zwykle po około siedmiu dniach. Zabieg dłutowania zęba przeprowadzany jest w przypadku zębów ukruszonych, bardzo zniszczonych próchnicą oraz  ząbów nieprawidłowo ustawionych w łuku zębowym.

Odbudowa wysokości wyrostka zębodołowego

jest to zabieg chirurgiczny polegający na odbudowie kości wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba lub gdy w miejscu planowanego implantu lub kilku implantów jest zbyt cienka warstwa kości. Do zabiegu odbudowy używa się substytutów kostnych, które mają na celu poprawę oraz odtworzenie pierwotnego kształtu kości, co jest niezbędne w dalszym leczeniu implantologicznym i protetycznym.

Podniesienie dna zatoki szczękowej tzw. Sinus lift

opracowano w celu zwiększenia pionowego wymiaru kości, w którą można wszczepić implant w bocznym odcinku szczęki. Aby uzupełnić niedobór tkanki kostnej, substytut kości – materiał wszczepowy umieszcza się między błoną śluzową zatoki i resztkowym wyrostkiem zębodołowym przed zabiegiem wszczepienia implantu. Obecnie podniesienie dna zatoki szczękowej jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w implantologii.

METODA OTWARTA

METODA OTWARTA ma zastosowanie w przypadkach klinicznych, w których zachodzi potrzeba podniesienia dna zatoki o od 3 do 10 milimetrów. Polega na dotarciu do dna poprzez okno boczne a następnie wypełnienie miejsca materiałem kościotwórczym. Warto zaznaczyć, że tam metoda wydłuża czas do zabiegu implantacji o od 6 do 9 miesięcy ze względu na okres gojenia.

METODA ZAMKNIĘTA

METODA ZAMKNIĘTA stosowana, gdy warunki do podniesienia dna zatoki nie są najkorzystniejsze. Wykorzystuje się wtedy metodę osteotomową. Zakłada ona podbicia dna zatoki z tej strony jamy ustnej, która zawiera miejsca na przyszłe implanty. Można dzięki temu uzyskać dodatkowe miejsce o wielkości około 3-4 milimetrów. Miejsce to można wykorzystać na implementację materiału kościotwórczego. W porównaniu do metody otwartej, metoda zamknięta jest mniej inwazyjna i cechuje się mniejszym ryzykiem powikłań. Dodatkowo przyśpiesza integrację implantu w jamie ustnej.

POZNAJ EKSPERTA CHIRURGII MEDIX

dr n. med.

EWA DURAJ

WŁAŚCICIEL MEDIX

Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w 2005 roku na Akademii Medycznej w Białymstoku, a już w 2007 roku mogła pochwalić się specjalizacją z chirurgii stomatologicznej.

Doktor Ewa Duraj wiedzę zdobywała na całym świecie, czerpiąc od największych autorytetów światowej stomatologii. Przez lata uczestniczyła w niezliczonej ilości kongresów, sympozjów, kursów i warsztatów w kraju i na świecie.

Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, działającej w strukturach Międzynarodowej Federacji IFED oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego działającego w ramach European Federation of Periodontology (EFP). Od 1994 roku prowadzi prywatną praktykę oraz pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Poza wszelkimi osiągnięciami i sukcesami zawodowymi – przede wszystkim, Doktor Ewa jest ciepłą, serdeczną i miłą osobą.

Bardzo staranne podejście do leczenia doceniają jej pacjenci. Jak sama mówi – to właśnie jest jej największy sukces oraz zobowiązanie.