Stomatologia estetyczna

CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST STOMATOLOGIA ESTETYCZNA ?

KAŻDA DZIEDZINA STOMATOLOGII W NASZEJ KLINICE JEST TRAKTOWANA JAKO STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Implantolodzy bardzo często stosują stomatologię estetyczną.

W generalnym ujęciu stomatologia estetyczna to wszystkie zabiegi, które mają na celu poprawienie wyglądu pacjenta i jego samopoczucia. Realizowane są w różnych dziedzinach stomatologii: protetyce, ortodoncji, implantologii. W klinice MEDIX staramy się, aby każdy rodzaj leczenia był wykonywany w najwyższej estetyce odwzorowując dokładnie biologię, naturę i morfologię zębów.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA, LECZENIE ZACHOWAWCZE

W leczeniu zachowawczym, dzięki wykorzystaniu materiałów kompozytowych poprawiany jest wygląd przebarwionych, uszkodzonych zębów. Tam, gdzie nie można wykorzystać materiałów kompozytowych stosowane są korony lub licówki. Do bardzo nowoczesnych rozwiązań należą także tzw. protezy bezklamrowe, które w pełni maskują użycie koron, mostów czy licówek.

W ortodoncji przykładem stomatologii estetycznej jest zabieg regulowania wadliwego, nieestetycznego ustawienia zębów.

POZNAJ EKSPERTA IMPLANTOLOGII MEDIX

dr n. med.

EWA DURAJ

WŁAŚCICIEL MEDIX

Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w 2005 roku na Akademii Medycznej w Białymstoku, a już w 2007 roku mogła pochwalić się specjalizacją z chirurgii stomatologicznej.

Doktor Ewa Duraj wiedzę zdobywała na całym świecie, czerpiąc od największych autorytetów światowej stomatologii. Przez lata uczestniczyła w niezliczonej ilości kongresów, sympozjów, kursów i warsztatów w kraju i na świecie.

Jest członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, działającej w strukturach Międzynarodowej Federacji IFED oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego działającego w ramach European Federation of Periodontology (EFP). Od 1994 roku prowadzi prywatną praktykę oraz pracuje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Poza wszelkimi osiągnięciami i sukcesami zawodowymi – przede wszystkim, Doktor Ewa jest ciepłą, serdeczną i miłą osobą.

Swoim bardzo starannym podejściem do leczenia oraz troską zaskarbiła sobie ogromną sympatię pacjentów i – jak sama mówi – to właśnie jest jej największy sukces oraz zobowiązanie.