Czy leczenie zębów w narkozie jest możliwe?

Leczenie stomatologiczne w narkozie

Jak najbardziej! Według badań ponad połowa społeczeństwa odczuwa lęk na myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym. A 20% panicznie boi się dentysty. Strach ten najczęściej związany jest z przykrymi doświadczeniami z przeszłości lub stereotypowym postrzeganiem stomatologa. Niezależnie od powodów z jakimi do nas przychodzisz, musisz wiedzieć, że od momentu powstania Dentim Clinic w 2008 roku, stawiamy sobie za priorytet walkę z dentofobią. Nieustannie inwestujemy w sprzęt, dzięki któremu nie musisz się obawiać wizyty u dentysty. Począwszy od narkozy, przez sedację wziewną, The Wand, aż po Dental Button. Organizujemy ponadto spotkania i akcje edukacyjne. Podczas których prezentujemy dostępne rozwiązania i ich korzyści jakie płyną dla naszych pacjentów. Dr Fąferko jest również autorytetem w dziedzinie walki z dentofobią, przez co jest bardzo często cytowany przez ogólnopolskie media (prasę, radio i telewizję).

Jeżeli Ty też odczuwasz lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, jeżeli z tego powodu nie odwiedzałeś dentysty przez wiele lat, jeżeli z tego powodu zaniedbałeś swoje zęby, pamiętaj – podejmując leczenie w Medix możesz liczyć na komfortowe zabiegi, przeprowadzane przez osoby specjalnie przygotowane do pracy z Tobą, w atmosferze bardzo nietypowej dla gabinetu stomatologicznego. Tutaj nikt nie będzie Cię krytykował, ani oceniał za zwlekanie z wizytą czy też zaniedbanie swoich zębów. W Medix rozumiemy doskonale Twoje obawy i lęki. Cały zespół, począwszy od rejestratorek, przez asystentki aż po lekarzy jest wyrozumiały i profesjonalnie przeszkolony do pomocy osobom z lękiem przed stomatologiem.

Implanty w narkozie

Implant zęba Białystok w narkozie.

To nasza sztandarowa usługa, jaką świadczymy w Medix. Zrealizowawszy kilka tysięcy prac w zakresie implantów zębowych, przyjmujemy bardzo dużo pacjentów, którzy chcą podjąć takie leczenie w narkozie ogólnej. Dzięki wyposażeniu kliniki w specjalistyczny sprzęt oraz obecność w naszym zespole wykwalifikowanego anestezjologa, możemy zagwarantować bezpieczeństwo i komfort podczas całego zabiegu. Dr Grzegorz Dojciechowski to lekarz medycyny, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Posiada 15-letnie doświadczenie w znieczulaniu pacjentów stomatologicznych, zdobyte m.in. w Szpitalach Klinicznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitalach Miejskich i Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej. W swojej karierze był również wykładowcą akademickim na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. W Medix pracuje od 5 lat. Narkoza pozwala na całkowite wyłączenie świadomości podczas zabiegów stomatologicznych. Pacjent pytany o przebieg zabiegu, często nie pamięta zbyt wiele.

Leczenie kompleksowe w narkozie

Narkoza jest również idealnym rozwiązaniem w przypadku dużych prac realizowanych jednocześnie.

Dzięki narkozie pacjenci z dużymi planami leczeń, podejmują sporą część leczenia podczas jednej wizyty w naszej klinice. Wielokrotnie realizujemy tzw. Smile Makeovers czyli kompleksowe odbudowy uśmiechów. Podczas takich zabiegów jesteśmy w stanie wyleczyć kanałowo, przygotować zęby pod korony i mosty protetyczne jak również wszczepić implanty.
Poza wyjątkowymi schorzeniami, które uniemożliwiają wykorzystanie narkozy, zabieg jest może być przeprowadzony zarówno u osób dorosłych, jak i dla dzieci.

Przebieg narkozy

Narkoza rozpoczyna się poprzez podanie odpowiedniej ilości leków usypiających.

Dzięki środkom farmakologicznym anestezjolog wprowadza pacjenta w stan głębokiego snu bez odczuwania bólu. Dla pacjentów ze szczególnym lękiem przed dentystą jak i igłami anestezjolog może zastosować tzw. premedykację, czyli farmakologiczne uspokojenie, stanowiące przygotowanie do wprowadzenia pacjenta w stan właściwego znieczulenia ogólnego. Przez cały czas trwania zabiegu, pacjent jest pod kontrolą anestezjologa, a stomatolog ma swobodny dostęp do jamy ustnej, dzięki intubacji przez nos. Pojedynczy zabieg w narkozie może trwać nawet do kilku godzin.

Do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania narkozy, pacjent jest zobowiązany do pozostania pod opieką anestezjologa. Ten etap leczenia zwany “wybudzaniem” może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jego wieku, wagi. Pełną sprawność odzyskuje się po około dwóch godzinach. Wymagane jest również, aby po zabiegu pacjent był w towarzystwie członka rodziny lub bliskiej osoby, która bezpiecznie pomoże wrócić do domu. Niezalecane jest wtedy samodzielne prowadzenie samochodu, czy też podejmowanie ważnych, życiowych decyzji.
Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług ale nie jesteś przekonany do usypiania i narkozy, rozwiązaniem może być alternatywa w postaci sedacji wziewnej.

Warte podkreślenia są też dodatkowe metody i narzędzia, którymi skutecznie pomagamy naszym pacjentom w ich lęku przed dentystą – Dental Button oraz The Wand.