Implanty

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowy, stożkowy element wykonany z bio-przyswajalnego tytanu, pełniący funkcję korzenia zęba.

Implanty umieszcza się tam, gdzie występują ubytki zębowe. Po pewnym czasie implanty integrują się z tkanką kości. Następnie na implancie mocuje się koronę, czyli protetyczne odwzorowanie naturalnego zęba. Cały proces implantacji uzupełnia się o odpowiedni łącznik. Efekt leczenia nie tylko przywraca funkcję brakującego zęba, ale też idealnie wpasowuje się estetykę uśmiechu.

Implantologia pozwala na najbardziej biozgodne uzupełniane braków zębowych. Dzięki niej, Pacjenci odzyskują piękny uśmiech. Co ważne, ta metoda leczenia może być z powodzeniem stosowana u większości dorosłych Pacjentów.

Implant z powodzeniem może stanowić:

  • filar uzupełnienia pojedynczego ubytku w uzębieniu w postaci korony, niezależnie od jego występowania,
  • podparcie mostu,
  • podparcie oraz stabilizację dla protezy zębowej ruchomej.

Co warto wiedzieć o implantach

Zabieg w znieczuleniu

Implant jest wszczepiany przeważnie w znieczuleniu miejscowym, więc sam przebieg zabiegu w naszej klinice jest praktycznie bezbolesny. Drobne poczucie dyskomfortu  u niektórych osób może pojawić się nieco później. Jednak można je zniwelować ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi. Zawsze dbamy ze swojej strony, aby nasi Pacjenci w razie dyskomfortu mieli do dyspozycji odpowiednie leki.

Implantologia w klinice MEDIX funkcjonuje od wielu lat, nasze doświadczenie potwierdza, iż jest to zabieg rutynowy. Implanty w samym procesie użytkowania, doskonale pełnią swoją rolę w niczym nie ustępując zębom stałym.

Implant to najmniej inwazyjne rozwiązanie w przypadku utraty zęba. Dzięki implantom nie trzeba szlifować sąsiednich zębów aby na nich przytwierdzić most. Szlifowanie sąsiednich zębów osłabia je, jednoczesnie sam brak w uzębieniu pozostaje. Jest to rozwiązanie połowiczne. Z czasem niestety w miejscu utraconego zęba następuje zanik kości. Stąd zdecydowanie rekomendujemy rozwiązania oparte na implantach.

Leczenie implantologiczne to proces kilkuetapowy, przez co do uzyskania pełnych efektów leczenia wymagana jest odrobina cierpliwości. Samo wszczepienie implantu nie trwa długo, ponieważ sprawny stomatolog jest w stanie wykonać zabieg w czasie poniżej 30 minut, natomiast gojenie się miejsca po implantacji wymaga najwięcej czasu. Pełna osteointegracja trwa:

  • w szczęce górnej 5-6 miesięcy,
  • w żuchwie około 3-4 miesięcy.

Łącznik Atlantis

Elementem łączącym sam implant z koroną jest ŁĄCZNIK. To ważny element spajający całość. Rekomendujemy stosowanie łączników indywidualnych ATLANTIS.

Każdy łącznik ATLANTIS  jest projektowany indywidualnie w oparciu o technologię CAD dla każdego pacjenta. Projekt łącznika tworzy się na podstawie ostatecznego kształtu zęba. Zapewnia to ostatecznej pracy najwyższą funkcjonalność i estetykę.

Implanty na co dzień nie wymagają specjalistycznych zabiegów do jego utrzymania, jednak dla zachowania higieny i troski o implanty konieczne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym. Zalecamy odwiedzać kontrolnie naszą klinikę dwa razy w roku. Konieczna jest też codzienna higiena jamy ustnej.

W przypadku implantów higiena oznacza standardowe szczotkowanie zębów minimum 2 razy dziennie oraz regularne stosowanie nici stomatologicznej.
Profilaktyka tym samym nie jest uciążliwa i niczym nie odbiega od tej codziennej i rutynowej.

Dbałość o higienę jamy ustnej jest istotna. W oparciu o odpowiednią higienę, implanty ASTRA TECH IMPLANT SYSTEM są objęte dożywotnią gwarancją.

Wieloletnie doświadczenia z implantami ASTRA TECH IMPLANT SYSTEM pokazują że przy odpowiedniej dbałości o zdrowie jamy ustnej, taki implant, może nam z powodzeniem służyć do końca życia, spełniając wszystkie funkcje naturalnego zęba.

Implantologia w klinice MEDIX
to forma sztuki

W naszej klinice implantologia odgrywa bardzo ważną rolę. Doktor Ewa Duraj może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Łącząc swoją wiedzę z wielu dziedzin stomatologii takich jak chirurgia, periodontologia oraz protetyka Doktor Ewa planuje zabiegi ze szczególną troską o funkcjonalność i estetykę uzupełnień opartych na implantach.
Wielu Pacjentów dzięki naszej pracy odzyskało ponownie pełny uśmiech. Dla nas to najlepsza rekomendacja.

Poznaj eksperta implantologii MEDIX

dr n. med.

Ewa Duraj

Pozwól nam zadbać
o Twój uśmiech!

Nowoczesna implantologia MEDIX

Implantologia,  wspierana technologią CAD/CAM i cyfrowe projektowanie uśmiechu stosowana w naszej klinice w Białymstoku, daje wręcz olśniewające efekty. Często nasi pacjenci po zakończeniu uśmiechają się na sam widok swojego nowego uśmiechu. Cyfrowe projektowanie uśmiechu daje nam pełną przewidywalność efektów zarówno w kwestii estetycznej jak i funkcjonalnej. Zaś perfekcyjna dokładność prac protetycznych oparta o technologię CAD/CAM daje precyzję praktycznie nieosiągalną w przypadku wykonywania prac klasycznymi metodami.

W naszej klinice detale mają ogromne znaczenie. Na każdym etapie leczenia nasi Pacjenci mogą być pewni, że otrzymają to, co najlepsze w światowej stomatologii.

Implanty pozwalają na:

  • poprawę estetyki twarzy – one same nie są widoczne, a umieszczona na nich korona, wykonana z najwyższą starannością nie odbiega wyglądem od naturalnych zębów,
  • aspekt psychologiczny – większość osób nie posiadających pełnego uśmiechu, lub kiedy uśmiech ten nie jest ładny, ma świadomość tego faktu. Często jest to wewnętrzny, wręcz podświadomy bloker w relacjach, w poczuciu własnej wartości. Implantologia przychodzi tutaj z pomocą i jest naszym sprzymierzeńcem w afirmacji uśmiechu i radości,
  • niwelowanie problemów gastrycznych – obecność pełnego uzębienia gwarantuje odpowiednie rozdrobnienie i dobre trawienie spożywanych pokarmów,
  • poprawę jakości wymowy – stabilne uzupełnienie braków w uzębieniu pozwala na swobodną wyraźną mowę, pozbawioną wad pojawiających się w momencie, gdy one występują,
  • poprawę ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej – mobilizują do dbałości o zęby i dziąsła, częstszego odwiedzania stomatologa i szybkiej reakcji na ewentualny problem, nie wymagają ingerencji w zęby sąsiednie.

Estetyka. Komfort. Trwałość.

Zalety implantów:

  • implanty są niezwykle wytrzymałe,
  • implanty są bardzo dobrze tolerowane przez większość pacjentów,
  • implanty nie powodują reakcji alergicznych,
  • implanty gwarantują wygodę i komfort użytkowania niezależnie od sytuacji.

Zastosowanie jednego implantu do utrzymania nawet kilku koron (zależnie od indywidualnych predyspozycji pacjenta – gęstości kości w miejscu implantacji), co znacznie przyspiesza moment odzyskania pięknego uśmiechu i zmniejsza koszty leczenia.

Warto podkreślić, że całkowity koszt leczenia implantami w naszym białostockim gabinecie jest znacznie niższy niż w przypadku innych metod.

Zdecyduj się na leczenie za pomocą implantu już dziś, a wkrótce odzyskasz nie tylko piękny uśmiech!

Pracujemy z najlepszym
Systemem inplantologicznym
na świecie

ASTRA TECH SYSTEM IMPANTOLOGICZNY™
to funkcjonalność, piękno i biologia w idealnej harmonii.

Jak naturalne zęby

Implanty dentystyczne są idealnym rozwiązaniem dla większości osób z pojedynczymi lub kilkoma ubytkami w uzębieniu.

Zastąpienie jednego zęba

  • Długoterminowa funkcjonalność i estetyka zapewniana przez implanty jest wysoce pożądana w wypadku utraty zęba.
  • Przy implantach dentystycznych nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów w celu stworzenia filarów dla mostu.

Zastąpienie kilku zębów. Najczęstszy wybór to:

  • Oddzielne korony wsparte na kilku implantach.
  • Most zamocowany na dwóch lub kilku implantach.

Obie opcje eliminują potrzebę szlifowania zdrowych sąsiednich zębów w celu utrzymania mostu.

Zastąpienie wszystkich zębów.
W tym przypadku najczęściej sugerujemy:

  • Stały, pełny most przytwierdzony do kilku implantów,
  • Wyjmowana proteza, która pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, montowana na dwóch lub kilku implantach.

Wszystkie rozwiązania zapewniają, że nowe zęby pozostają bezpiecznie na swoim miejscu.

Poznaj nasze implanty

Gwarancja jakości

99%

ogólny wskaźnik
utrzymania implantów

Najwyższe standardy

Obecnie system implantologiczny Astra Tech™ jest jednym z najlepiej udokumentowanych dentystycznych systemów implantologicznych na świecie. Produkty wchodzące w skład systemu implantologicznego Astra Tech™ spełniają najwyższe standardy funkcjonalne.

Gwarancja systemu implantologicznego Astra Tech™ wystawiana jest dożywotnio dla komponentów do pracy klinicznej, które wchodzą w skład systemu implantologicznego Astra Tech™, z wyłączeniem produktów wykonanych z tlenku cyrkonu.

Mikroimplanty

Mikroimplanty ortodontyczne niezastąpione w leczeniu wad zgryzu

Klinika Stomatologiczna Białystok stosuje mikroimplanty w leczeniu ortodontycznym
Mikroimplanty ortodontyczne to niewielkie, wręcz miniaturowe śruby ortodontyczne stosowane w leczeniu wad zgryzu. Podobnie jak zwykłe implanty umieszczane są one w kościach szczęki i żuchwy między zębami i stanowią pewnego rodzaju kotwicę, czyli punkt zaczepienia dla wyciągów.


Są niezwykle pomocnym elementem w leczeniu wielu wad zgryzu. Znacznie ułatwiają one kontrolę przesuwania zębów, a także przyspieszają leczenie, dzięki czemu efekty widoczne są dużo szybciej.


Możliwości mikroimplantów
Umożliwiają one przesuwanie zębów w wybranym kierunku. A dzięki precyzyjnej kontroli ich przesuwania zapewniają bardzo dobre wyniki leczenia wielu wad zgryzu m.in. w prostowaniu mezjalnie nachylonych zębów, intruzji trzonowców, dystalizacji zębów, zamykaniu przestrzeni między zębami, ściąganiu i rozszerzaniu zębów, korygowaniu linii pośrodkowej oraz w wielu przypadkach, gdy zęby są niewystarczającą kotwicą.

Budowa mikroimplantu ortodontycznego

Mikroimplanty ortodontyczne to niewielkie, wręcz miniaturowe śruby ortodontyczne stosowane w leczeniu wad zgryzu. Podobnie jak zwykłe implanty umieszczane są one w kościach szczęki i żuchwy między zębami i stanowią pewnego rodzaju kotwicę, czyli punkt zaczepienia dla wyciągów.
Umożliwiają one przesuwanie zębów w wybranym kierunku. A dzięki precyzyjnej kontroli ich przesuwania zapewniają bardzo dobre wyniki leczenia wielu wad zgryzu m.in. w prostowaniu mezjalnie nachylonych zębów, intruzji trzonowców, dystalizacji zębów, zamykaniu przestrzeni między zębami, ściąganiu i rozszerzaniu zębów, korygowaniu linii pośrodkowej oraz w wielu przypadkach, gdy zęby są niewystarczającą kotwicą.

Wszczepienie mikroimplantu
krok po kroku

Badanie wstępne

Jeśli pacjent zostaje zakwalifikowany do leczenia z zastosowaniem mikroimplantów, najpierw konieczna jest ocena jego podłoża kostnego w szczęce.

Planowanie

Zaplanowana musi być ilość mikroimplantów, jaka zostanie użyta, a także miejsce ich wszczepienia.

Rozpoczęcie zabiegu

Po miejscowym znieczuleniu chirurg stomatologiczny za pomocą wiertła pilotażowego preparuje loże przez dziąsło pacjenta.

Mocowanie mikroimplantu

Po przygotowaniu otworu w kości mikroimplant zostaje wkręcony przy użyciu odpowiedniego klucza.

  • Wykorzystując te rodzaje mikroimplantów, które nie wymagają wcześniejszego wiercenia, procedura wszczepienia jest łatwiejsza, gdyż skraca się czas zabiegu, a także nie jest potrzebny sprzęt do wykonania otworu.
  • Zarówno jeden jak i drugi sposób wprowadzania implantu jest wykonywany pod miejscowym znieczuleniem, a więc pacjent nie odczuwa bólu.
  • Po ustąpieniu znieczulenia może wystąpić opuchlizna okolicznych tkanek oraz tępy ból, który możemy zniwelować ogólnodostępnymi lekami przeciwbólowymi.

Jak to wszystko działa?

Przesuwanie zębów

Przesuwanie zębów w leczeniu ortodontycznym to bardzo złożona interakcja pomiędzy procesami biologicznymi, a mechanicznym systemem. Rządzi tu III zasada dynamiki Newtona, która mówi, że każda siła przyłożona przez ortodontę do przemieszczenia konkretnego zęba wcale nie jest obojętna dla reszty zębów. Do przyłożonej siły działa inna siła o takiej samej wartości, ale przeciwnym kierunku.

Trzeba więc dokładnie i precyzyjnie użyć siły, aby nie doszło do niekontrolowanych i niepożądanych przesunięć zębów. Kontrola i przewidywanie pewnych ruchów zębów jest niezwykle trudna i bardzo często w leczeniu stosowane są różne kompromisy w  celu zmniejszenia skutków ubocznych.

Zalety stosowania mikroimplantów

Minimalna ingerencja w kość szczęki
Te niewielkie mini śruby powodują niewielką traumatyzacje tkanek – o wiele mniejszą od konwencjonalnych implantów.

Łatwe oraz szybkie do wszczepienia i usuwania
Sprawia, że mogą być one stosowane przez krótki czas lub na okres dłuższej stabilizacji.

Łatwe w użyciu
Już bezpośrednio po zabiegu mogą być poddane obciążeniu.

Skuteczne
Są niezwykle skutecznym elementem w leczeniu wielu nieprawidłowości w ustawieniu zębów.

Mało widoczne
Nie mają wpływu na estetykę twarzy.

Wygodne
Mogą być umiejscowione w dowolnym miejscu łuku zębowego.

Tanie
Istotną zaletą jest również ich niski koszt.

Wady stosowania mikroimplantów

Na skutek niewłaściwej techniki chirurgicznej może dojść do:

  • Zranienia korzenia zęba,
  • Uszkodzenia naczyń krwionośnych, czy nerwów,
  • Perforacji zatoki szczękowej,
  • Perforacji jamy nosowej,
  • Nieprawidłowego umiejscowienia mikroimplantów oraz ich złamania.

Należy jednak pamiętać, że te nieprawidłowości, choć są możliwe, występują bardzo rzadko